LAFARGE CEMENT S.A. Cementownia Małogoszcz

Okolica LAFARGE CEMENT S.A. CEMENTOWNIA MAŁOGOSZCZ

INFO UMIEŚĆ GALERIA MAPA
Okolica LAFARGE CEMENT S.A. CEMENTOWNIA MAŁOGOSZCZ
Cementownia Małogoszcz jest czołowym producentem cementu na polskim rynku. Wyposażona jest w trzy linie technologiczne produkujące klinkier metodą suchą oraz cztery linie do produkcji cementu. Do produkcji wykorzystuje własne zasoby surowcowe kamienia wapiennego oraz margli pochodzenia jurajskiego z kopalni odkrywkowej.
LAFARGE CEMENT S.A. Cementownia Małogoszcz
ul. Warszawska 110
Małogoszcz
tel: 048 41 2487000
Cementownia Małogoszcz jest czołowym producentem cementu na polskim rynku. Wyposażona jest w trzy linie technologiczne produkujące klinkier metodą suchą oraz cztery linie do produkcji cementu. Do produkcji wykorzystuje własne zasoby surowcowe kamienia wapiennego oraz margli pochodzenia jurajskiego z kopalni odkrywkowej. W asortymencie posiada cement portlandzki z dodatkami mineralnymi oraz cement hutniczy. Największym zakładem przemysłowym gminy jest Lafarge Cement Polska S.A. Cementownia Małogoszcz, wybudowana w latach 1971-74 położona w odległości 1,5 km na północ od Małogoszcza. W Małogoszczu jest krystaliczne powietrze przesycone zapachem okolicznych sosnowych lasów, czysta woda i trawa zielona. Tej równowagi nie narusza obecność Cementowni Lafarge. Zakład od lat prowadzi proekologiczną działalność mającą na celu wyeliminowanie do maksimum emisji zanieczyszczeń pochodzących z procesu technologicznego. Ochrona środowiska jest dla cementowni priorytetem. Toteż przy stosowaniu najnowszych technologii i procedur wskaźnik emisji zanieczyszczeń znajduje się poniżej standardów europejskich zdefiniowanych przez Urząd Ochrony Środowiska. Całodobowy monitoring procesu produkcji daje ciągły, aktualny obraz i zapewnia kontrolę emisji. Ponadto zakład prowadzi rekultywację terenów po górniczych zmierzającą do odtworzenia naturalnego krajobrazu. W miejscach zrekultywowanych powstaje obecnie boisko sportowe dla mieszkańców sołectwa Leśnica.
Oceń panoramę:
Ocena panoramy
0.00
Oceniano 0 razy
Obejrzano 4866 razy

Umieść na swojej stronie:

Możesz bezpłatnie umieścić panoramy obiektu na swojej stronie internetowej
* również do użytku komercyjnego

Wklej poniższy skrypt do kodu swojej strony www

Dostosuj rozmiar prezentacji:

szer. wys. pikseli
 

Zobacz wersję pełnoekranową

Wyślij skrypt prezentacji na adres e-mail:

Na podany adres e-mail otrzymasz powyższy skrypt i link do prezentacji pełnoekranowej, oraz szczegółowe informacje z poradnikiem