Kościół p.w. Św. Antoniego

Kościół w Woli Kiełpińskiej

INFO UMIEŚĆ GALERIA MAPA
Kościół w Woli Kiełpińskiej
Położony pośród starodrzewia, neobarokowy kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego, został zbudowany w latach 1895-1899, ufundowany zaś przez Jadwigę i Macieja Radziwiłłów. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, namalowany przez Ferenca Szoldaties w Rzymie w 1998 roku, sprowadzony w intencji księżnej Jadwigi Radziwiłłówny. Kościół wpisany do rejestru zabytków w 1974 roku.
Kościół p.w. Św. Antoniego
ul.
Wola Kiełpińska
tel: +48227827560
Jednonawowy kościół z transeptem wzniesiono w latach 1895-1899. Zamknięte półkoliście prezbiterium jest sklepione kolebkowo. Łuk tęczowy oraz okna zamknięte są półkoliście. Ściany wewnątrz świątyni są podzielone dwoma rzędami pilastrów toskańskich, a chór wspiera się na kolumnach toskańskich. Na elewacji kościoła powtarza się motyw toskańskich pilastrów. Fasada jest trójosiowa, z ryzalitem, który wieńczy szczyt z trójkątnym przyczółkiem wyposażonym w tzw. spływy po bokach i obeliski na narożach. Warto zobaczyć także obraz Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny znajdujący się w ołtarzu głównym, namalowany przez Ferenca Szoldaties w Rzymie w 1899 r., a sprowadzony do Polski przez księżną Jadwigę Radziwiłłową.
Oceń panoramę:
Ocena panoramy
0.00
Oceniano 0 razy
Obejrzano 441 razy

Umieść na swojej stronie:

Możesz bezpłatnie umieścić panoramy obiektu na swojej stronie internetowej
* również do użytku komercyjnego

Wklej poniższy skrypt do kodu swojej strony www

Dostosuj rozmiar prezentacji:

szer. wys. pikseli
 

Zobacz wersję pełnoekranową

Wyślij skrypt prezentacji na adres e-mail:

Na podany adres e-mail otrzymasz powyższy skrypt i link do prezentacji pełnoekranowej, oraz szczegółowe informacje z poradnikiem